KMSZ - článek

Otvírání klajmů KMSZ 2015 - Nová Véska u Bruntálu

autor: Slívková Hanazadáno: 19.5.2015přečteno: 1678fotogalerie: 1diskuze: 0

OTVÍRÁNÍ KLAJMŮ 2015

 

Tak, a je to za náma……otevřeli jsme, co se dalo……

Dovolím si napsat pár mých postřehů z celé akce.  V pátek odpoledne se nám začali sjíždět první otvírači, do večera tu byli téměř všichni. Po přivítání se navzájem a postavení nocleháren, jsme se sešli u ohně. Opekli se špekáčky, ochutnávaly se různé druhy moků, až z toho některým bylo ráno těžko.  Dorazili i ostatní otvírači, hlavně z okolí Brna.  Po snídaní a evidenci účastníků zájezdu, jsme oficiálně zahájili Otvírání klajmů - letos poprvé v Nové Vésce. Celkem se nás sešlo i s dětmi 43 + návštěvníci.

Začalo velké klání v 5 soutěžních disciplínách. Bojovali děti i dospělí. Někteří šli i do potoka hledat ten náš „poklad“,  o kterém jsme sami ( organizátoři ) neměli ani tušení.  A protože všem vyhládlo, byli svoláni na oběd. Po požití guláše jsme měli chvilku na odpočinek, než se začalo soutěžit v rýžování netradičním způsobem. Dětem jsme povolili pánvičky, na kterých byly zvyklé, kdežto dospělí měli plastové misky, co se dávají pod květináče. Boj byl nelítostný, ale férový.  Vše jsme zvládli časově docela dobře, takže se dosčítaly poslední bodíky do jednotlivých kategorií a celkového vítěze. Mezi tím k nám dorazili i naši přátelé, kteří nemohli dojet dřív – manželé Kozlukovi. A taky přijela Kóťa s Billem, kterému tímto za nás všechny přeji hodně zdravíčka !! Kde se vzal, tu se vzal i náš Slovenský kamarád - zlatokop Pišta Barbuščák.

A začalo se vyhlašovat. Moderátor Renda to vzal pěkně od podlahy, a od nejmenších. Měli jsme 8 soutěžících dětí a jednoho malého pomocníčka. Po předání medajlí, diplomů a odměn, dostaly všechny děti balíčky za vzornou účast. Dyť jsou to naši následníci !

Po vyhlášení jednotlivých kategorií dospělých a celkových vítězů, jsme se přesunuli k popelnici, ze které se na nás smálo opečené masénko. A pak se pokračovalo ve volné zábavě, hlavně u táboráku. I tady jsme měli návštěvu, lesní duch Hejkal se zjevil a za chvíli zmizel, jak pára nad hrncem.

Ráno byla nachystána snídaně v trávě v podobě švédského stolu. Prostě, co dům dal. No ještě jsme vyhlásili nejlepšího hledače pokladů, který opravdu našel zlatinky v potoce, a pak se postupně začali otvírači rozjíždět ku domovům.

Myslím, že se nám to všem líbilo, počasí vyšlo……

Chci taky poděkovat všem, kteří nám přijeli pomoct s přípravou, a všem, kteří pomáhali při soutěžích, a při vyhodnocování. Taky děkujeme s Mirkem za dárečky, které jsme dostali od Evika s Rendou, Mašinky a Vildy !!

Budeme rádi, když nám pošlete své jakékoli připomínky, nápady  a poznámky, a jestli budete pro, můžeme to u nás za rok zopakovat !!!!!! Budeme se těšit, Hanka a Mirek

FOTOGALERIE

103
Otvírání klejmů KMSZ 2015, Nová Véska
autor: Slívková Hana, zadáno: 19.5.2015,
shlédnuto: 1969

DISKUZE

V diskuzi není žádný příspěvek, naprav to a něco ostatním napiš...